ברברה ברנרדי: מדוע יצירת העבודה שלך היא התחושה הטובה ביותר בעולם

תוכן עניינים

נכתב על ידי ברברה ברנרדי

אני עברתי לעיר ניו יורק לפני כמעט שלוש שנים, ומסע המשחק שלי עבר שונה ממה שדמיינתי.

בהיותי שחקן מהגר אמריקני-לטיני, הייתי די אבוד, לא ידעתי מאיפה להתחיל, איך לגשת למשחק. למזלי, מצאתי את הצעד הראשון שלי, ללכת לקונסרבטוריון משחק. למדתי באקדמיה האמריקאית לאמנויות דרמטיות, ושם למדתי את רוב הכלים הדרושים לי כדי להתמודד עם עולם המשחק האמיתי. שמעתי פעם אחר פעם שפעם שיצאתי מעצמי, המשחק יהיה קשה, וציפיתי לזה, אבל לא ציפיתי לא לדעת לאן להיכנס.

אני מארגנטינה, ספרדית היא שפת האם שלי, ובקושי אין לי שום מבטא בזכות ההתעקשות של אימי שאלמד בשיעורי אנגלית מגיל ארבע. בכל פעם שהלכתי לאודישן לתפקיד אמריקני לטיני, ההערה שהייתי שומעת הייתה "אוי אלוהים! אתה לטיני? אתה לא מסתכל על זה! "כל פעם ניפצתי אותה והמשכתי ליישם והתעקשתי להוכיח שהם לא בסדר. מעט ידעתי, המשכתי להכות את ראשי בקיר. אולי לא בחרתי בגלל שמישהו מתאים יותר, אבל אולי זה בגלל שאני לא נראית האישה הלטינית הטיפוסית.

יום אחד התעוררתי והחלטתי ליצור חומר משלי, לכתוב מחזה משלי שיזכיר את הנושא הזה, ורבים אחרים. זה התחיל כסוג כתיבה בכתב העת, בעיקר מונולוגים על חיי, חוויות עבר וכמה דברים שקרה לחברים ובני משפחה. ככל שכתבתי יותר, מצאתי את עצמי מניח על הנייר את מה שעוברות נשים היום; מהטרדה בחללים שונים (ציבוריים, עבודה, מסגרות פרטיות), אהבה עצמית, מעבר מזכר לנקבה, ערכים משפחתיים, חברי נפש, רעיון היופי המושלם, לתיאוריה שלפיה הדימוי של "הנרתיק" הוצג כ מפלצת מכוערת בתקשורת. היה לי מזל שיש לי שחקנים שהעניקו לי את זמנם, והיו לי כמה קריאות שולחן כדי לשכתב ולפרק את התסריט מספר פעמים.

אני גאה ומזל לומר שהמחזה שלי, THE IS IS, היה בקריאה ציבורית הראשונה שלו בנובמבר האחרון. אין הרגשה טובה יותר מלשמוע קבוצה של שחקנים מוכשרים שקוראים את דבריך בקול רם. אני לא אומר שאני שייקספיר, אבל ליצור ולהיות מסוגל לחלוק אותו עם העולם, זה משהו שצריך להתגאות בו.

לאחר חוויה זו של כתיבה, ובקרוב ביצוע זה הוא אני, אני מעודד, מי שקורא את זה שמרגיש תקוע או אבוד, ליצור יצירה משלך ולשתף אותה עם העולם ! בין אם זה קטע תנועה, שיר, מחזה, סרט … כולנו מתחילים איפשהו. אל תבינו אותי לא נכון, זה מדהים להיבחן ולקבל צוות שחקנים לעבודה של מישהו אחר, אבל לעשות את עצמך, הופך את זה למיוחד עוד יותר. יש לי כמה חברים שנמצאים בדרך זו, וללכת לראות את העבודה שלהם על במה זה מאוד מעורר השראה. אל תפחד לנסות, למה שאנשים עשויים לחשוב או לומר, לחשוף את רגשותיך. אני לא מתכוון לשקר, אני נבהל מהתגובות של אנשים ברגע שהם שומעים את זה, אבל בכל פעם שאני נכנס לחדר החזרות, ואני שומע את הבמאי עובד עם התסריט, ומקשיב לשחקנים האחרים, ורואה את כל הדמויות שאני כתב שהתעורר לחיים, שהפחד נעלם. הבלאגן של משחק ונכנס לנעליו של מישהו אחר חוזר פנימה, וברגע שזה קורה, הכל טוב בעולם.

שתף
[ 19459013] ציוץ
] סיכה

השאירו פרטים למידע נוסף על השירות ונחזור אליכם בהקדם

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה