אמונות טפלות אולטימטיביות

תוכן עניינים
ציוץ
[ 19459007] שתף 8
[ 19459020] פין
8 מניות

התיאטרון הוא מקום אמונה טפלה, איפשהו בין חלומותיו המדומיינים של הכותב לבין המודע הקולקטיבי של הקהל יושבים השחקנים, הצוות ויצירתם. בתוך כך, סדרת אמונות טפלות טקסיות הפכה לחלק מחיי התיאטרון. חלקם התפתחו מתוך ביטחון, אחרים מתוך פחד ועוד מתוך הרצון של היצרנים לשמור על עלויות נמוכות. להלן רשימת האמונות הטפלות של תיאטרון StageMilks.

 

מקבת א.ק.ה המחזה הסקוטי

 

לעולם אל תגיד את שם המחזה הסקוטי בתיאטרון. פשוט אל תעשו את זה. זה 100% ידיים למטה מקוללות לחלוטין. אני בחור רציונלי לחלוטין, מבוסס מדע. אני בכלל לא נכנס לרוחות רפאים או לפטפטים, למעט מקבת. יש בזה משהו שקוזז. הדרמה הסקוטית של שייקספיר מתרכזת בנבואת המכשפות וגורל המדינה. האמונות האמונות טפלות בכך שהשחקן הראשון שגילם את תפקיד הכותרת נפטר במהלך ההפקה הראשונה שלו, ואילץ את שייקספיר עצמו לקחת את התואר הראשי.

 

אחרים אומרים כי בני משפחתו של שייקספיר מצטטים ישירות מספרי קסמים שחורים בכישוף ובלשונם. לא משנה מה המקרה אני יכול להבטיח לכם שאם תגידו את שם ההצגה בתוך התיאטרון, אנשי התיאטרון סביבכם יגרמו לכם להיפלט מהחלל מייד שם תצטרכו להסתובב שלוש פעמים ולירוק, או שתצטטו מלילות קיץ חולמים מהר יותר ממה שאתה יכול לומר תאין מקוודור. אם אתם חייבים לומר את זה, שתי הדמויות הראשיות הן מק וליידי מק והמחזה נקרא המחזה הסקוטי.

 

בהצלחה!

 

זה די ידוע, לעולם אינך אומר מזל טוב לכל מי שעובד בתיאטרון. זה תמיד "לשבור רגל" או באוסטרליה ובבריטניה "צ'וקה". למה לא מזל טוב? ובכן, שתי תיאוריות כאן – ראשית, שהתיאטרון מאוכלס ברוחות מרושעות שרוצות לעשות את ההפך מכל מה שתגידו. באמירת שבירת רגל, אתה מושך מעט מהפסיכולוגיה ההפוכה של הזרק, גורם להם לעשות את ההיפך משבר רגליים, להשיג יותר רגליים? אני לא בטוח. אבל לא משנה.

 

שנית – בתקופת וודוויל בארצות הברית, רגל הבמה הייתה בסיס הווילון. על ידי שבירת הרגל, צעדתם על הבמה ואל אור הזרקורים. בסופו של דבר, בחזרה בזמן של שייקספירס, היית מפרק את קו הראייה של הקהל לרגלך כדי לאסוף את האוכל שאנשים זרקו לך ולכן מקבלים ארוחת ערב. זה מוביל אותנו יפה לצ'וקות, שמשמעותה באופן קולקטיבי היא שאם תצאו לשם ותצליחו, תוכלו לקנות עוף לארוחת ערב. נחמד לדעת ששחקנים תמיד היו עניים אפילו בזמן של שייקספיר!

 

אין שריקה

 

נקודה זו היא למעשה נקודה מעשית מאוד אם כי כעת היא די לא רלוונטית. עוד באותו יום נהגו מלחים מחוץ לתפקיד לאייש את החבלים והגלגלות ששלטו על חלקי התפאורה והתפאורה של תיאטראות גדולים. הם היו מתקשרים באמצעות סדרת השריקות המקודדות בהן השתמשו בספינות הגדולות. אז אם שחקן ייסע על הבמה שריקה דיקסי, הם יכלו למצוא במהירות יצירה ענקית של אמנות נופלת על ראשם!

 

ברור שדרישות ה- OH&S המודרניות זה לא סביר עבורנו, אך עדיין הייתי נמנע משריקה בתיאטרון למקרה!

 

שמלה רעה = מופע נהדר!

 

זו מחשבה מלאת תקווה מצד חבורה של יצרנים שאני מעריך. הרעיון הוא שאם החזרות האחרונות שלך לפני שאתה עולה לגמרי מסריחים, ובכן זה אומר שערב הפתיחה יהפוך לפיצוח! באופן אישי חוויתי כאן שתי חוויות אפשריות, גמירה מוחלטת של שמלה אחרונה ואז פתיחה מבריקה! גם אני חוויתי את ההפך מזה. אז כל מה שאני אומר זה שאני לא בטוח שאני לגמרי קונה את זה – עם זאת, הרבה אנשים בעולם התיאטרון עושים וזה משהו שצריך להיות מודעים אליו.

 

השאר תמיד אור על

 

אור הרפאים לא כבה בתיאטרון. בבתי הקולנוע הגדולים הישנים, אנשי צוות או צוות ההולכים על הבמה בחושך עלולים ליפול דלתות מלכודות, או לבורות תזמורת. בנוסף, אותם פיות שובבות מהמחזה הסקוטי שלמעלה נאלצו לשחק בתחבולות על בני אדם בלתי מעורערים המטיילים בתיאטרון חשוך. תאורת הרוחות אף פעם לא נכבה בתיאטרון, ואם כן – התקשר למשטרה, או מכסחי רפאים. מה שנראה מתאים יותר!

 

אין כסף, מראות או נוצות טווס

 

אלה טריקיים. ראשית נוצת הטווס, נוצות הטווס הן בעלות מעגל כחול עמוק בסוף אשר למתרגלי התיאטרון המוקדמים נראו כמו 'עין הרע'. הם חשבו להביא רוחות רעות מעורערות להפקה. בנוסף, הם זכו לאהדה על ידי המוני המונגולים שפקדו את אירופה, דבר שלא היה טוב עבור יוצרי התיאטרון במערב אירופה.

 

דבר המראות נקשר ברובו באמונות טפלת המראה ארוכת השנים של שבירתם והתוצאה הייתה שבע שנים מזל רע. בשילוב עם שאר אפשרויות המזל הרע ברשימה זו שעלולות להיות קטסטרופליות.

 

עם זאת, יש לי תיאוריה שכל אלה מגיעים ממפיקים ובעלי תיאטרון שלא רצו שום גניבה מאחורי הבמה, כך שיצרו אמונות טפלות סביב כסף אמיתי וגם רצו להקטין את העלויות, כך גם עם מראות יקרות וציפור אקזוטית. נוצות! לא משנה איך זה הולך, שמור את הפריטים האלה מחוץ לתיאטרון!

 

כבה את הטלפונים שלך

 

מודרני אך טוב. אולי אפילו פחות אמונה טפלה ויותר הוראות. אין דבר מביך יותר מאשר לבצע את ליבך מתוך סצנה על הבמה, לתת לכולכם, להפריע לריכוז שלכם על ידי רינגטון מגונה, רק כדי להבין שזה הרינגטון שלכם, שמגיע מחדר ההלבשה. אז באופן מסיבי באופן לא טוב. אל תסכנו את זה אנשים, כבו את הטלפונים האלה!

 

האם חסר לנו?
מדוע לא להגיב או לשתף מאמר זה כדי ליידע אותנו באמונות טפלות מועדפות בתיאטרון שלך!

 

ציוץ
[ 19459007] שתף 8
[ 19459020] פין
8 מניות

השאירו פרטים למידע נוסף על השירות ונחזור אליכם בהקדם

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה